Головна » Прес-центр » Новини АМКУ » 2016
11.03.2016
ПАТ "НПК ГАЛИЧИНА" ТА ПАТ "УКРТАТНАФТА" ОТРИМАЛИ ВІД АМКУ ОБОВ'ЯЗКОВІ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Антимонопольний комітет України надав обов’язкові для розгляду рекомендації ПАТ «НПК Галичина» та ПАТ «Укртатнафта» стосовно вжиття заходів щодо недопущення вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

До Антимонопольного комітету України звернулося ПАТ «Укртранснафта» із заявою щодо вчинення нафтопереробними заводами антиконкурентних узгоджених дій.

З метою розміщення технологічної нафти, витісненої із системи магістральних нафтопроводів, ПАТ «Укртранснафта» були укладені договори про надання послуг із зберігання нафти з ПАТ «НПК-Галичина» та ПАТ «Укртатнафта».

Укладені договори про надання послуг із зберігання нафти містили аналогічні суттєві умови, в тому числі щодо безоплатності послуг зберігання нафти, яка належить ПАТ «Укртранснафта», та можливості її дострокового повернення. У подальшому умови цих договорів були змінені, внаслідок чого строк безоплатного зберігання було обмежено періодом у 90 днів.

Після розірвання договорів про надання послуг із зберігання нафти, ПАТ «НПК-Галичина» та ПАТ «Укртатнафта» були укладені з ПАТ «Укртранснафта» договори про надання в оренду резервуарних ємностей для зберігання технологічної нафти, витісненої із системи магістральних нафтопроводів.

При цьому договори оренди резервуарних ємностей для зберігання нафти визначають однаковий механізм зміни розміру орендної плати, зокрема у разі істотної зміни стану об’єктів оренди.

Проте Комітетом встановлено, що за відсутності істотних змін стану об’єктів оренди ПАТ «Укртатнафта» та ПАТ «НПК Галичина» майже одночасно збільшували вартість оренди резервуарних ємностей для зберігання нафти. Крім того, на цей час вартість оренди майна за відповідними договорами є однаковою та складає 6,40 грн за 1 тонну за добу (з ПДВ).

Такі дії ПАТ «Укртатнафта» та ПАТ «НПК Галичина» при укладанні договорів з ПАТ «Укртранснафта», встановленні цін і умов цих договорів, за певних умов, можуть мати ознаки погодженої конкурентної поведінки суб'єктів господарювання.

Відповідно до умов договорів про надання в оренду резервуарних ємностей для зберігання нафти ПАТ «Укртатнафта» та ПАТ «НПК Галичина» зобов'язані забезпечити технічне та технологічне безперешкодне повернення нафти з орендованих ємностей на першу вимогу ПАТ «Укртранснафта» або в разі припинення дії цих договорів.

На звернення ПАТ «Укртранснафти» щодо повернення частини нафти, що зберігається в орендованих резервуарних ємностях, ПАТ «Укртатнафта» та ПАТ «НПК Галичина» майже одночасно обумовили повернення нафти укладанням договору застави.

Оскільки вітчизняний ринок нафтопродуктів переважно складається з імпорту, виробництво нафтопродуктів з технологічної нафти, яка розміщена в резервуарних ємностях ПАТ «Укртатнафта» та ПАТ «НПК Галичина», за умови її повернення
ПАТ «Укртранснафта», могло б сприяти збільшенню обсягів нафтопродуктів вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку, зростанню рівня конкуренції між операторами ринку, та як наслідок стабілізації цінової ситуації на ринках нафтопродуктів у цілому.

Відтак, дії ПАТ «Укртатнафта» та ПАТ «НПК Галичина» в частині створення необґрунтованих перешкод у поверненні технологічної нафти, яка належить ПАТ «Укртранснафта», можуть призводити до обмеження виробництва нафтопродуктів, що може мати негативний вплив на конкуренцію на ринках нафтопродуктів.

У зв’язку з цим Антимонопольний комітет України надав обов’язкові для розгляду рекомендації ПАТ «НПК Галичина» та ПАТ «Укртатнафта» стосовно вжиття заходів щодо недопущення вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції при наданні ПАТ «Укртранснафта» послуг зі зберігання та/або надання в оренду резервуарних ємностей для зберігання нафти.

Про результати розгляду рекомендацій суб’єкти господарювання мають повідомити Антимонопольний комітет України у десятиденний строк з дня їх отримання.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України