Головна » Прес-центр » Про головне » 2015
01.10.2015
АМКУ НАДАВ РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИРОБНИКАМ ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ

Антимонопольний комітет України надав обов’язкові для розгляду рекомендації виробникам тютюнових виробів щодо запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Під час дослідження ринку тютюну Антимонопольним комітетом України встановлено, що протягом 2014 року 100 % вироблених в Україні тютюнових виробів (сигарет з фільтром та сигарет без фільтру) реалізовано одному учаснику ринку – ТОВ «Торгова компанія «Мегаполіс-Україна». Водночас ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами має близько 30 суб’єктів господарювання в Україні.

З метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції шляхом створення перешкод доступу на ринок, обмеження конкурентоспроможності без об’єктивно виправданих причин, Антимонопольний комітет України надав обов’язкові для розгляду рекомендації чотирьом виробникам тютюнових виробів та офіційним дистриб’юторам виробників, а саме: ПрАТ «Філіп Морріс Україна»,  ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна», ПрАТ «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна», ПАТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», підприємству з іноземною інвестицією «Імперіал Тобако Юкрейн» та ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки».

Зазначеним учасникам ринку рекомендовано до 1 листопада 2015 року оприлюднити у відкритих інформаційних джерелах умови (зокрема, вимоги, критерії, процедури, строки) відбору контрагентів серед суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, для поставки та дистрибуції  тютюнових виробів.

Про результати розгляду рекомендацій учасники ринку мають повідомити Антимонопольний комітет України у п’ятнадцятиденний строк з дня їх отримання.

 

З текстом рекомендацій можна ознайомитись тут.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України