Головна » Прес-центр » Про головне » 2015
18.09.2015
ВІДБУВСЯ БРИФІНГ ГОЛОВИ АМКУ ЮРІЯ ТЕРЕНТЬЄВА В УКМЦ

Сьогодні, 18 вересня 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг Голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва на тему: Антимонопольний комітет України: перші результати роботи, стан основних справ (енергетика.

Під час брифінгу Юрій Терентьєв поінформував, що 17 вересня 2015 року Антимонопольний комітет ухвалив рішення про достатність підстав для порушення справи про зловживання монопольним (домінуючим) становищем групою компаній ДТЕК (відповідне провадження відкрито 18 вересня 2015 року).

Крім того, з відповідною заявою про порушення справи до Антимонопольного комітету звернулася Національна комісія, що здійснює регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Члени Комітету, проаналізувавши надані матеріали та обставини, на які посилається НКРЕКП, ухвалили рішення про достатність підстав для висновків про наявність у діях ТОВ «ДТЕК Східенерго», ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» та ПАТ «ДТЕК Західенерго» ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції. У зв’язку з цим, сьогодні прийнято розпорядження державного уповноваженого про початок розгляду справи за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем групою компаній ДТЕК. «Ми відкрили справу, щоб вивчити фактичні обставини і розставити всі точки над «і», - зазначив Голова Комітету.

Юрій Терентьєв також повідомив, що про проміжні результати цієї справи Антимонопольний комітет зможе повідомити не раніше, ніж за два місяці.

Іншим своїм рішенням 17 вересня 2015 року Антимонопольний комітет надав рекомендації НКРЕКП щодо розробки та затвердження порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни з урахуванням, зокрема, граничної ціни системи та умовно постійних витрат суб’єктів господарювання, що здійснюють виробництво електричної енергії на теплоелектростанціях, а також порядку формування граничної ціни системи.

Також Юрій Терентьєв нагадав, що в червні 2015 року Антимонопольним комітетом розпочато комплексне дослідження ринків електроенергії та енергетичного вугілля, й наразі Комітет отримав 90% всієї необхідної інформації для аналізу. Дослідження охоплює всі сегменти ринків електроенергії та енергетичного вугілля.

 

З відеоматеріалами можна ознайомитись тут.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України