Головна » Прес-центр » Про головне » 2015
31.07.2015
АМКУ ВИСТУПАЄ ЗА РОЗВИТОК ЕФЕКТИВНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН З БІЗНЕСОМ З ПИТАНЬ ЕКОНОМІЧНИХ КОНЦЕНТРАЦІЙ

Описание: D:\Мои документы\Softline\PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM121image002.jpg29 липня 2015 року відбувся круглий стіл на тему: «Розвиток ефективних взаємовідносин Антимонопольного комітету України та бізнесу: економічні концентрації», організований Фондом розвитку конкуренції за підтримки Антимонопольного комітету України.

Захід відбувся під керівництвом Співголови Правління Фонду розвитку конкуренції Сергія Цівкача за участю Голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва, першого заступника Голови Комітету Марії Ніжнік, державного уповноваженого Комітету Анни Артеменко, Співголови Правління Фонду розвитку конкуренції Олександра Мельниченка, представників Комітету, бізнесу, юридичних компаній та громадськості.

Метою круглого столу є запровадження конструктивного діалогу між Антимонопольним комітетом України та бізнесом для вирішення проблемних питань, що виникають під час процедури отримання дозволу на економічну концентрацію.

Юрій Терентьєв зазначив, що на сьогодні вдосконалення механізму контролю над економічними концентраціями є одним з пріоритетів Антимонопольного комітету України. При цьому важливим завданням є забезпечення прозорості вимог Комітету та їх максимальна  зрозумілість для бізнесу.

У ході круглого столу Марія Ніжнік зазначила, що для підвищення ефективності механізмів контролю над концентраціями, які можуть мати вплив на конкуренцію в Україні, необхідно: підвищити вартісні пороги, перевищення яких вимагає одержання дозволу Антимонопольного комітету України; запровадити "прив’язки до юрисдикції"; не враховувати вартісні показники продавців у випадку придбання (набуття контролю).

Директор Департаменту контролю за концентраціями та узгодженими діями Антимонопольного комітету України Тетяна Полтавець поінформувала присутніх про проблемні питання, з якими найчастіше стикається Комітет:

· неповне формування пакету документів та подання некоректної і суперечливої інформації;

·  нерозкриття інформації щодо реальних бенефеціарів учасників концентрацій;

· необґрунтоване прискорення термінів розгляду заяв.

Слід також зазначити, що більшість інформації, що подається заявниками, є закритою, тобто інформацією з обмеженим доступом. На сьогодні від Комітету вимагають публікації повного тексту рішень, тому необхідним кроком є розробка та впровадження прозорих критеріїв щодо конфіденційності інформації.

У свою чергу Сергій Цівкач презентував європейський досвід інституту попередніх консультацій у справах про концентрації. В рамках такого інституту передбачено інформування про можливість надання дозволу на концентрацію, можливість відмови в наданні дозволу, необхідність/відсутність необхідності одержання дозволу тощо.

Олександр Мельниченко зазначив, що конкурентне законодавство України є достатньо розвиненим та проєвропейським. Однак постійно з’являються нові тенденції, які вимагають нових рішень.

У рамках круглого столу також відбувся прес-брифінг Юрія Терентьєва та Марії Ніжнік щодо їх бачення розвитку ефективних взаємовідносин Антимонопольного комітету України та бізнесу: економічні концентрації.

Крім того, керівництво Антимонопольного комітету України відповіло на численні питання учасників круглого столу та онлайн-питання.

За результатами круглого столу учасники винесли на обговорення проект резолюції, спрямованої на підвищення ефективності процесу отримання дозволу на концентрацію. Ваші пропозиції ви можете надсилати на електронну адресу slg@amcu.gov.ua.

З текстом проекту Резолюції можна ознайомитись тут.

З відеоматеріалами можна ознайомитись тут.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України