Головна » Прес-центр » Про головне » 2015
15.05.2015
ВІДБУЛИСЬ МІЖНАРОДНІ ЗАХОДИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ КОНКУРЕНЦІЇ

Описание: Описание: Описание: D:\Мои документы\Softline\PortalManager-AMKUMOD\1.0.6.1.0.2.0\Temp\TempHtml.files\PM4image002.jpg14 травня 2015 року у м. Київ на високому представницькому рівні відбулись міжнародні заходи з питань розвитку конкуренції, організовані Фондом розвитку конкуренції за підтримки Антимонопольного комітету України.

У заході взяли участь міжнародні експерти, зокрема, керівник відділу конкуренції ОЕСР Джон Девіс, керівник підрозділу конкурентного законодавства та споживчої політики Конференції ООН із питань торгівлі та розвитку (1998-2015), ЮНКТАД  Хасан Какайя, представник Секретаріату Енергетичного Співтовариства Розета Карова, Голова Ради з конкуренції Республіки Молдова Віоріка Караре,  в.о. Голови Антимонопольного комітету України Микола Бараш,  генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко, директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, Голова Правління Фонду розвитку конкуренції Сергій Цівкач, Голова Експертної ради Фонду розвитку конкуренції Олександр Мельниченко та члени Експертної ради Фонду розвитку конкуренції Сергій Єрмілов і Валерій Геєць та ін.

Під час першого круглого столу учасниками було обговорено розвиток конкуренції на ринку природного газу.

Крім того, Вільям Ковачіч - незалежний директор, Competition and Markets Authority, Великобританія; державний уповноважений, Федеральна торгова комісія, США (2006-2011); голова Федеральної торгової комісії, США (2008-2009)  в режимі веб-конференції  зазначив, що розвиток конкуренції на ринку природного газу та посилення ролі Антимонопольного комітету України дозволить досягти значних вигод для України.

Розета Карова зробила огляд щодо реформування ринку природного газу в Україні як крок вперед до економічного зростання. Вона також підкреслила, що впровадження конкуренції та створення конкурентних умов на колишніх монополізованих ринках – головне завдання Антимонопольного комітету України. Такі кроки мають на меті не лише підвищення добробуту споживачів, але й роботу над структурою ринків та впровадження найкращого європейського досвіду.

Хасан Какайя підкреслив, що цей сектор є надзвичайно важливим для розвитку конкурентоздатної економіки. Необхідно зосередити зусилля на підвищенні внутрішнього видобутку і диверсифікації виробництва. За його словами, треба об’єднати зусилля з метою забезпечення  вигоди споживачам, бізнесу та Уряду, тобто забезпечити діалог цих трьох зацікавлених сторін.

Микола Бараш підкреслив, що ця тема є надзвичайно актуальною, а сьогоднішній круглий стіл є першим кроком до вирішення проблемних питань на ринку природного газу. «Однак слід розуміти, що монополізм – це зло, яке має право розвиватися, оскільки порушенням є не створення монополії, а зловживання монопольним становищем», - зазначив він. На сьогодні  необхідно вирішити питання регулювання діяльності монополістів, а також досягти рівноваги, коли послуги будуть якісними, а ціни адекватними.

У свою чергу Юрій Вітренко зазначив, що НАК "Нафтогаз України" зацікавлений у створенні єдиного ринку газу. Для цього, на його думку, необхідно об’єднати зусилля Антимонопольного комітету України, органів влади та суб’єктів господарювання для впровадження принципів, в рамках яких необхідно діяти.

Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК, зазначив, що необхідно впровадити найкращі європейські практики, які вже існують та довели свою дієвість та ефективність. Він також підкреслив, що антимонопольне законодавство в Україні вже максимально адаптоване до європейського, однак існує безліч проблем у галузевому законодавстві.

У рамках дискусії Сергій Цівкач зазначив, що головне завдання Фонду розвитку конкуренції – виявлення, вивчення проблемних питань, пов’язаних з конкуренцією. У свою чергу Олександр Мельниченко зазначив, що Фонд ставить перед собою завдання бути очима та вухами суспільства, донести всі виявлені проблемні питання до Уряду. Питання, що обговорювалися на засіданні, є надзвичайно актуальними та повинні вирішуватися не лише Антимонопольним комітетом України, а й усіма органами державної влади.

Учасники круглого столу підкреслили необхідність подальшої співпраці та започаткування Фондом розвитку конкуренції постійно діючої платформи для напрацювання пропозицій по вдосконаленню стану конкуренції на цьому ринку та запевнили у готовності до співпраці.

Також у рамках заходу відбулась прес-конференція, під час якої ключові доповідачі заходу відповіли на численні запитання журналістів.

Під час другого засідання круглого столу відбулось обговорення  ролі Антимонопольного комітету України, конкурентної політики та законодавства на сучасному етапі економічних реформ для сприяння більш ефективній взаємодії між інститутами державної влади під час їх реалізації.

Микола Бараш поінформував щодо пріоритетних завдань конкурентної політики в Україні. Валерій Геєць презентував інформацію щодо ролі конкуренції у забезпеченні ефективного розвитку національної економіки.

Також міжнародними експертами було обговорено вплив регуляторної політики на стан та розвиток конкурентного середовища, мету та шляхи створення ефективного конкурентного законодавства, а також розглянуто рекомендації ЮНКТАД як шлях до оновлення конкурентної політики в Україні.

Підсумовуючи результати круглих столів, Вільям Ковачіч наголосив на тому, що розвиток конкуренції неможливий без підвищення ролі Антимонопольного комітету України та критичної маси його ресурсів. Крім того, важливо продовжувати співпрацю Антимонопольного комітету з конкурентними відомствами країн Європи та світу, а також працювати над підвищенням конкурентної свідомості громадян та органів влади,зокрема, шляхом проведення консультацій з громадськістю.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України