Головна » Прес-центр » Про головне » 2014
22.10.2014
В АМКУ ОБГОВОРИЛИ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ НА РИНКАХ БЕНЗИНІВ І ДИЗЕЛЬНОГО ПАЛЬНОГО

22 жовтня 2014 року в Антимонопольному комітеті України відбулась спільна прес-конференція в.о. Голови Антимонопольного комітету України Миколи БАРАША і представників експертного середовища щодо цінових тенденцій та стану розслідувань на ринках нафтопродуктів.

На заході були присутні державний уповноважений Антимонопольного комітету України Михайло Русинський, директор Департаменту Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Андрій Бойчук, директор науково-технічного центру «Психея» Сергій Сапєгін, заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, аналітик Олександр Сіренко, Президент Асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України» Леонід Косянчук, представники Кабінету Міністрів України та Антимонопольного комітету України.

Микола БАРАШ поінформував про те, що станом на 22 жовтня 2014 року територіальними відділеннями Антимонопольного комітету України здійснюється розгляд 77 справ про зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

На сьогодні Комітетом досліджується обґрунтованість роздрібних цін на бензини та дизельне пальне, а також фактори, які впливають на їх формування.

Окрім основних факторів, а саме, закупівельна ціна, витрати на реалізацію, податки, що впливають на формування роздрібної ціни бензину, існують ще й інші чинники, такі як: низька якість світлих нафтопродуктів та його тіньовий обіг.

Виходячи зі зміни цін на сиру нафту, з урахуванням динаміки оптових цін на світлі нафтопродукти, зміни курсу долара до гривні та інших чинників, зменшення роздрібних цін на бензини та дизельне пальне має бути суттєво більшим, ніж зменшення, яке відбулося останнім часом.

Андрій Бойчук зазначив, що однією з основних проблем на вказаному ринку є реалізація неякісних нафтопродуктів за завищеною ціною, внаслідок чого страждають інші учасники ринку, які продають якісне пальне.

Сергій Сапєгін наголосив на необхідності відновлення державної системи контролю якості нафтопродуктів та посилення відповідальності за антиконкурентні дії на цих ринках.

Геннадій Рябцев окреслив чинну ситуацію на ринках світлих нафтопродуктів, зокрема, зазначив про чинники, що сприяють та заважають зниженню цін на нафтопродукти.

Леонід Косянчук зазначив про значну залежність українських ринків нафтопродуктів від імпорту, а також висловив застереження щодо подальших перспектив функціонування цих ринків з огляду на державну валютну політику.

Олександр Сіренко висловив своє бачення щодо стану ринку нафтопродуктів та шляхів його подальшого розвитку.

Відкриті дані  |  Мапа сайту  |  Файловий архів  |  Фотогалерея
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Антимонопольний комітет України