Головна » Прес-центр » Новини
24.12.2020
В ДІЯХ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВИЯВЛЕНО ОЗНАКИ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ НА РИНКУ ПОСЛУГ З ДИСПЕТЧЕРИЗАЦІЇ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЄДИНОЇ МІСЬКРОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ТА СУПУТНИКОВОГО МОНІТОРИНГУ ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ В М. ЖИТОМИРІ

Північним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України здійснено розгляд заяви ФОП Баки О.М. щодо можливого порушення виконавчим комітетом Житомирської міської ради законодавства про захист економічної конкуренції шляхом прийняття рішення від 20.05.2020 № 547 «Про диспетчеризацію пасажирських перевезень в Житомирській міській об’єднаній територіальній громаді».

За результатами розгляду вказаної заяви Відділенням встановлено, що виконавчий комітет Житомирської ради прийняв рішення від 20.05.2020 № 547 затверджено Порядок проведення конкурсного відбору суб'єктів господарювання для впровадження єдиної міської системи управління та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування в м. Житомирі (далі – Порядок), який містить дискримінаційні вимоги до учасників конкурсу.

Так Порядком зазначено, що: система управління та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування, яка пропонується учасниками конкурсу, повинна мати можливість підключення до систем наявного обладнання Bitrek, Teltonika, Smart Trek та інше (пункт 4.3); учасники конкурсного відбору повинні забезпечити сервісно-технічне обслуговування наявного обладнання Bitrek, Teltonika, Smart Trek та інше (пункт 4.4), мати можливість підключення до систем наявного обладнання Bitrek, Teltonika та Smart Trek (пункт 6.1.12); учасник конкурсного відбору повинен забезпечити можливість підключення до системи наявних табло прогнозування часу прибуття громадського транспорту та забезпечити сервісно-технічне обслуговування наявних табло прогнозування часу прибуття громадського транспорту (пункт 4.5 та пункт 4.6).

Включення до Порядку таких дискримінаційних вимог до учасників завідомо звузило коло потенційних учасників конкурсного відбору для впровадження єдиної міської системи управління та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування в м. Житомирі та призвело до недопущення конкурентної боротьби між суб’єктами господарювання за право здійснювати впровадження єдиної міської системи управління та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування.

 Таким чином, дії виконавчого комітету Житомирської міської ради щодо затвердження рішенням від 20.05.2020 № 547 Порядку проведення конкурсного відбору для впровадження єдиної міської системи управління та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування в м. Житомирі, який передбачає дискримінаційні вимоги до учасників конкурсу, зокрема визначені пунктами 4.3, 4.4, 4.5, 4.6 та 6.1.12, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, які призвели до недопущення конкуренції на ринку послуг з диспетчеризації пасажирських перевезень та впровадження єдиної міської системи управління та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування в м. Житомирі.

У зв’язку з наведеним, адміністративна колегія Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 24 грудня 2020 року розпочала розгляд відповідної справи.

Наразі розгляд справи триває.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України