Головна » Прес-центр » Новини
28.07.2020
В ДІЯХ ТОВ "ПД "ПАМ'ЯТЬ" ВИЯВЛЕНО ОЗНАКИ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ НА РИНКУ НАДАННЯ ПОСЛУГ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ПІДГОТОВКИ ТІЛА ПОКІЙНОГО ДО ПОХОВАННЯ АБО КРЕМАЦІЇ У М. КИЄВІ

 

В ДІЯХ ТОВ «ПД «ПАМ'ЯТЬ» ВИЯВЛЕНО ОЗНАКИ

ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ВІД НЕДОБРОСОВІСНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ НА РИНКУ НАДАННЯ

ПОСЛУГ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ПІДГОТОВКИ ТІЛА ПОКІЙНОГО

ДО ПОХОВАННЯ АБО КРЕМАЦІЇ У М. КИЄВІ

 

Північним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України (Відділення), з метою виконання завдань покладених на Відділення Законом України «Про Антимонопольний комітет України», проводилось дослідження щодо дотримання ТОВ «ПД «Пам'ять» та ТОВ «РД «Спокій» законодавства про захист від недобросовісної конкуренції під час надання послуг зі збереження та підготовки тіла покійного до поховання або кремації (зберігання тіла у холодильній камері, бальзамування, омивання та одягання померлих, послуги перукаря та косметолога тощо).

За результатами проведеного дослідження Відділенням встановлено, що на веб-сайті ТОВ «ПД «Пам'ять» за посиланням https://pohorony.net/podgotovka-tela-umershego-k-pohoronam/ розміщена інформація про те, що виключно ТОВ «ПД «Пам'ять» надає послуги зі збереження та підготовки тіла покійного до поховання або кремації у м. Києві офіційно.

Разом з тим, ТОВ «ПД «Пам'ять» не надало до Відділення копії будь-яких дозвільних документів, які надають виключно ТОВ «ПД «Пам'ять» право надавати вказані послуги у м. Києві. Крім того, ТОВ «ПД «Пам'ять» зазначило, що не проводило моніторинг та аналіз ринків надання таких послуг у м. Києві.

При цьому, Відділенням встановлено, що у м. Києві послуги зі збереження та підготовки тіла покійного до поховання або кремації можуть надавати й інші суб’єкти господарювання (КНК «Київська міська клінічна лікарня № 8», ТОВ «РД «Спокій» тощо).

Отже, поширювана ТОВ «ПД «Пам'ять» на власному веб-сайті інформація є неправдивою.

Таким чином, дії ТОВ «ПД «Пам'ять», які полягають у поширенні на власному веб-сайті за посиланням https://pohorony.net/podgotovka-tela-umershego-k-pohoronam/ неправдивої інформації про можливість надання послуг зі збереження та підготовки тіла покійного до поховання або кремації (зберігання тіла у холодильній камері, бальзамування, омивання та одягання померлих, послуги перукаря та косметолога тощо) у м. Києві виключно Товариством, містять ознаки порушення, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме: повідомлення ТОВ «ПД «Пам'ять» невизначеному колу осіб неправдивих відомостей про можливість надання вищевказаних послуг у м. Києві виключно Товариством, зокрема внаслідок замовчування факту про наявність у інших суб’єктів господарювання (КНК «Київська міська клінічна лікарня № 8», ТОВ «РД «Спокій» тощо) права надавати такі послуги, що може вплинути на наміри цих осіб щодо придбання (замовлення) послуг цього  суб'єкта господарювання.

У зв’язку з наведеним, адміністративна колегія Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 28 липня 2020 року розпочала розгляд відповідної справи.

Наразі розгляд вказаної справи триває.

 

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України