Головна » Прес-центр » Новини
20.07.2020
В ДІЯХ КП "КИЇВАВТОШЛЯХМІСТ" ВИЯВЛЕНО ОЗНАКИ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇ НА РИНКУ НАДАННЯ ПОСЛУГ З ДОСТУПУ ДО ІНФРАСТРУКТУРИ КАБЕЛЬНОЇ КАНАЛІЗАЦІЇ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ НА МОСТАХ ТА ШЛЯХОПРОВОДАХ У М. КИЄВІ

Північним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України (Відділення), з метою виконання завдань покладених на Відділення Законом України «Про Антимонопольний комітет України», проводилось дослідження щодо дотримання КП «Київавтошляхміст» (Підприємство) законодавства про захист економічної конкуренції.

За результатами проведеного дослідження Відділенням встановлено, що   
 КП «Київавтошляхміст» має ознаки суб’єкта господарювання, що займає монопольне (домінуюче) становище на ринку надання послуг з доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку на мостах та шляхопроводах у м. Києві, які закріплені за КП «Київавтошляхміст», зокрема на мосту ім. Є. Патона, мосту Метро, Південному та Північному мостах через р. Дніпро у м. Києві.

Закон України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» від 07.02.2017    № 1834-VIII (Закон), норми якого вступили в дію з 04.06.2017, визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення доступу, зокрема до інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку, для розташування технічних засобів телекомунікацій з метою забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні, встановлює повноваження органів державної влади, органів місцевого самоврядування, визначає права та обов’язки осіб, які беруть участь у таких господарських відносинах.

За результатами аналізу наданих Підприємством копій договорів про надання послуг з технічного обслуговування мережевого (кабельного) каналу та місць розміщення кабелів на мостах та шляхопроводах у м. Києві та додаткових угод до них, які були чинні протягом 2017 - 2020 років, Відділенням встановлено, що вартість послуг з технічного обслуговування мережевих (кабельних) каналів та місць розміщення кабелів на мостах та шляхопроводах у м. Києві, зокрема на мості ім. Є. Патона, на мосту Метро, на Південному та на Північному мостах через р. Дніпро у м. Києві не відповідає граничному розміру плати за доступ до інфраструктури кабельної каналізації елктрозв’язку, встановленому Законом України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, елктроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» від 07.02.2017 № 1834-VIII та Методикою визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку від 10.04.2018 № 203, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України        від 27.04.2018 № 528/31980.

При цьому, за наявною у Відділення інформацією та матеріалами, у тому числі  наданими КП «Київавтошляхміст», станом на 18.06.2020 будь-які зміни до жодного з вищезазначених договорів Підприємства із операторами/провайдерами телекомунікацій,             які надають телекомунікаційні послуги мешканцям м. Києва, не вносилися.

Таким чином, дії КП «Київавтошляхміст», що полягають у встановленні суб’єктам господарювання, які надають телекомунікаційні послуги мешканцям м. Києва, цін за надання послуг з технічного обслуговування мережевих (кабельних) каналів та місць розміщення кабелів в розмірі, що не відповідає вимогам Закону та Методики, містять ознаки порушення, передбаченого пунктом 2 статті 50 та пунктом 1 частини другої      статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг з доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку на мостах та шляхопроводах у         м. Києві, які закріплені за КП «Київавтошляхміст», зокрема на мості ім. Є. Патона, на мосту Метро, на Південному та на Північному мостах через р. Дніпро у м. Києві, шляхом встановлення таких цін, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на цьому ринку.

У зв’язку з наведеним, адміністративна колегія Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 20 липня 2020 року розпочала розгляд відповідної справи.

Наразі розгляд справи триває.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України