Головна » Прес-центр » Про головне
29.01.2019

Під час здійснення державного контролю за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції, спеціалістами Відділення було виявлено, що станом на 20.08.2018 в мережі Інтернет на сайті за посиланням https://economclass.ua/ (далі - Сайт) розміщувалась наступна інформація:

-        «Economclass – це найбільша всеукраїнська мережа магазинів одягу з Європи»;

-        «За цей час ми виросли з невеликого магазину в успішну мережу і на сьогоднішній день працює понад 300 магазинів по всій Україні»;

-        «Economclass – це прямий постачальник європейської та американської одежі»;

-        «Ми пишаємося, що понад 15 мільйонів чоловік довіряють нам свій стиль і повертаються за новими речами».

При цьому, за результатами аналізу розміщеної на Сайті інформації, Відділенням було встановлено, що заявлена кількість магазинів «Economclass» по всій Україні (понад 300) не відповідає дійсності.

Крім того, відповідно до статистичних даних, станом на 1 січня 2018 року кількість громадян України, без урахування Криму та Донбасу, складала 42 мільйона 386 тисяч. Виходячи з наведеного, кожний третій громадянин України має бути покупцем мережі магазинів «Economсlass».

Представник ФОП Татарчик С.І. повідомив Відділенню, що з метою уникнення можливих ризиків введення споживачів в оману наведена інформація була видалена з Сайту. При цьому, жодних обґрунтувань стосовно поширення на Сайті інформації «Economclass – найбільша всеукраїнська мережа магазинів одягу з Европи», «покупці з понад 300 міст по всій Україні змогли оцінити наш асортимент», «Economclass – це прямий постачальник європейської та американської одежі» та «понад 15 мільйонів чоловік довіряють нам свій стиль» ФОП Татарчик С.І. до Відділення не надав.

Разом з тим, станом на 16.01.2019 спеціалістами Відділення виявлено, що на головній сторінці Сайту продовжує розміщуватись інформація «Більше 300 магазинів по всій Україні». При цьому, переглянувши інформацію щодо переліку міст, в яких розташовані магазини ФОП Татарчик С.І., та їх кількість, яка також розміщена на Сайті, встановлено, що загальна кількість магазинів «Economclass» становить 98, що є значно меншим, ніж 300 магазинів, які зазначені ФОП Татарчик С.І. на Сайті.

Таким чином, дії ФОП Татарчика С.І. які полягають у розміщенні в мережі Інтернет на сайті, що знаходиться за посиланнями https://economclass.ua/, інформації «Economclass – найбільша всеукраїнська мережа магазинів одягу з Европи», «покупці з понад 300 міст по всій Україні змогли оцінити наш асортимент», «Economclass – це прямий постачальник європейської та американської одежі» та «понад 15 мільйонів чоловік довіряють нам свій стиль» без належного документального підтвердження, містять ознаки порушення, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме: повідомлення ФОП Татарчиком С.І. невизначному колу осіб неправдивих відомостей, зокрема внаслідок обраного способу їх викладення, які можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання товарів саме цього суб'єкта господарювання.

У зв’язку з цим, адміністративна колегія Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надала ФОП Татарчик С.І. обов’язкові для розгляду рекомендації у 10-денний строк з дня їх отримання припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, а саме: припинити розміщення в мережі Інтернет за посиланням https://economclass.ua/ неправдивої інформації  про магазини «Еconomсlass», їх кількість тощо, зокрема, яка не має належного документального підтвердження, а також усунути причини виникнення порушення і умов, що йому сприяють.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України