Головна » Прес-центр » Про головне » Про головне
25.01.2017

Київське обласне територіальне Відділення Антимонпольного комітету України надає інформацію щодо підвищення тарифів на перевезення пасажирів на території Київської області

У зв’язку з численними зверненнями громадян які надходять на адресу Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та резонансом у засобах масової інформації щодо підвищення тарифів на перевезення пасажирів на маршрутах загального користування Київської області та низької якості зазначених послуг. Відділення надає інформацію всім зацікавленим особам щодо підвищення вартості тарифі на перевезення пасажирів на території Київської області.

Відділенням ініційовано проведення робочої наради з питань підвищення вартості проїзду на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування у межах Київської області, яка відбудеться 26.01.2017 о 14.00. На зазначену нараду запрошені представники Київської обласної державної адміністрації, Київського міжрегіонального управління державної служби України з безпеки на транспорті, та перевізники Київської області.

Також, Відділенням на виконання доручення Антимонопольного комітету України здійснюється дослідження з питань дотримання законодавства про захист економічної конкуренції на ринку перевезень пасажирів автомобільним транспортом приміському та міжміському сполученні у межах Київської області.

Відділенням направлені відповідні запити про надання інформації учасникам ринку перевезень пасажирів маршрутами загального користування Київської області та до Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації.

Після отримання інформації, у разі виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а саме:

-       Антиконкурентних узгоджених дій учасників ринку (перевізників), а саме синхронного підвищення вартості перевезення без об’єктивно виправданих на те причин.

-       Дій чи бездіяльності Київської обласної державної адміністрації (Організатор перевезень) що призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на ринку перевезення пасажирів маршрутами загального користування Київської області

Відділенням будуть вжиті заходи передбачені чинним законодавством.

Відділення окремо звертає увагу Київської обласної державної адміністрації та учасників ринку, що відповідно до статті 5 Закону України «Про автомобільний транспорт» державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, зокрема тарифної політики на автомобільному транспорті.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, зокрема, тарифів на транспортні послуги.

Згідно зі статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» обласні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування відповідно формують у приміському та міжміському сполученні мережу автобусних маршрутів загального користування, що не виходять за межі території області, та міських автобусних маршрутів загального  користування, а також здійснюють, в межах своїх повноважень, контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідній території.

На виконання Закону України «Про автомобільний транспорт»  обласні та районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування проводять конкурси і укладають договори з переможцямиздійснюють контроль за виконанням умов цих договорів. Водночас, однією із суттєвих і невід’ємних умов договору має бути ціна (вартість проїзду), оскільки перевізники під час проведення конкурсу для визначення відповідного перевізника на автобусних маршрутах загального користування мають змагатися між собою, в тому числі за допомогою пропозиції встановлення відповідної вартості послуг перевезення.

У такий спосіб відповідні органи влади та органи місцевого самоврядування, які є організаторами пасажирських перевезень на відповідній території, повністю відповідають за організацію належного перевезення пасажирів, визначення на конкурсних умовах перевізників, укладення договорів з такими перевізниками та контролю за дотриманням вказаними перевізниками відповідних умов перевезень і державних соціальних стандартів.

Отже, питання щодо ціноутворення на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, що виконують рейси на територіях відповідних областей, лежить у площині контролю договірних взаємовідносин між автомобільними перевізниками, відповідними обласними, районними  державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене, питання підвищення вартості тарифі на перевезення пасажирів автобусними маршрутами загального користування на території Київської області відносяться до компетенції Київської обласної державної адміністрації

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України