Головна » Прес-центр » Новини
05.10.2017
НАДАНО РЕКОМЕНДАЦІЇ СВІТЛОВОДСКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ
Відповідно до пункту 55 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься, зокрема, визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Світловодською міською радою протягом 2015-2016р.р. та І півріччя 2017р. не проводились конкурси на визначення суб’єкта господарювання виконавцем послуг з вивезення рідких побутових відходів, та відсутні відповідні договори з суб’єктами господарювання, що не відповідає положенням пункту «е» частини першої статті 16, статті 35-1 Закону «Про відходи»,  абзацу першого пункту 6 Порядку проведення конкурсу.

Відтак, бездіяльність Світловодської міської  ради упродовж цього періоду могла призвести до недопущення конкуренції на ринку надання послуг з вивезення рідких побутових відходів через не проведення конкурсів на  ці послуги.

Таким чином, з боку Світловодської міської ради були відсутні дії, які б сприяли створенню та розвитку конкурентного середовища на ринку послуг з вивезення  побутових відходів на території міста Світловодськ.

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про захист економічної конкуренції» органи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти розвитку конкуренції.

Тобто, діючим законодавством передбачено проведення органами місцевого самоврядування конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення, у тому числі рідких  побутових відходів. Тільки за умов конкурсного відбору можна було б визначити суб’єкта, який забезпечив би споживачам найкращі умови надання і отримання цієї послуги.

          Світловодській міській раді рекомендовано здійснити заходи щодо припинення дій, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом проведення конкурсу на визначення суб’єкта господарювання виконавцем послуг з вивезення твердих та рідких побутових відходів на території м. Світловодськ.

 

 

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше
© Кіровоградське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України