Головна » Прес центр » Новини » 2020 рік
19.11.2020
БТІ ПРИВЕЛИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ ДО ОБҐРУНТОВАНОГО РІВНЯ

Південно-західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало бюро технічної інвентаризації припинити дії з ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Рекомендації отримали КП «Могилів-Подільське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» (Вінницька обл.), КП «Гайсинське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» (Вінницька обл.), Підгаєцьке районне бюро технічної інвентаризації (Тернопільська обл.),  КП «Сокирянське районне бюро технічної інвентаризації» (Чернівецька обл.).

Відділення встановило, що БТІ у 2019-2020 роках завищили вартість послуги з надання інформації про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року. Завищення відбулося за рахунок включення до вартості послуги додаткових робіт, які не стосуються даної послуги.

Так,  КП «Могилів-Подільське МБТІ» завищило норми часу на виконання робіт на 0,515, КП «Гайсинське МБТІ» - на 0,026, Підгаєцьке РБТІ – на 1,52, КП «Сокирянське РБТІ»  - на 0,76 нормо-годин за довідку.

«Дії бюро технічної інвентаризації були б неможливими за умов існування конкуренції на ринку послуг з надання інформації про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, адже в такому випадку споживач міг би обрати іншого надавача послуг, – зазначив голова Відділення Олег Федорчук. – Три суб’єкти господарювання вже відреагували на рекомендації та змінили вартість послуги. Рекомендації КП «Сокирянське РБТІ» ще перебувають на розгляді».

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України