Головна » Прес центр » Новини » 2019 рік
30.01.2019
РОЗПОЧАТО СПРАВУ

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочало розгляд справи за ознаками антиконкурентних дій виконавчого комітету Хмельницької міської ради.

Як встановило Відділення, рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 08.02.2018 року №82 "Про затвердження конкурсної документації з призначення управителя багатоквартирних будинків у місті Хмельницькому та внесення змін в рішення виконавчого комітету від 25.05.2017 № 375" були затверджені кваліфікаційні умови проведення конкурсу, що встановили обмеження стосовно наявного досвіду роботи з надання послуг у сфері обслуговування не менше 2 років та утримання будинків та прибудинкових територій та обсягів наданих послуг обслуговування не менше 50% від загальної площі будинків, вказаних у об'єкті.

Через встановлення таких обмежень окремі суб’єкти господарювання, як з міста Хмельницького, так і з інших регіонів України, що здійснювали чи планували здійснювати свою господарську діяльність на ринку надання послуг з управління будинком, не мали можливості прийняти участь у конкурсі.

Відповідно до конкурсної документації на торги було винесено 11 лотів. Загальна площа будинків за лотами складала від 488451 м. кв. (лот №1) до 53237 м. кв. (лот №11). При цьому у лоті №2 кількість будинків складала 180 одиниць, у лоті №8 їх чисельність дорівнювала лише 2.

Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 23.05.2018 №385 "Про призначення управителів багатоквартирних будинків у місті Хмельницькому" у 10 лотах були призначені управителями наступні суб’єкти господарювання:

- КП «Управляюча муніципальна компанія "Центральна";

- КП «Управляюча муніципальна компанія "Проскурівська";

- КП «Управляюча муніципальна компанія "Південно-Західна";

- КП «Управляюча муніципальна компанія "Дубове";

- ТОВ «Керуюча Компанія «ДомКом Хмельницький»;

- КП «Управляюча муніципальна компанія "Озерна";

- КП «Управляюча муніципальна компанія "Центральна".

У м. Хмельницькому, крім житлово-експлуатаційних контор, здійснюють свою діяльність суб’єкти господарювання, які обслуговують відомче житло: ЖЕК "Термопласт-Житловик", ЖЕК "Темп", ЖЕК кооперативних будинків, Будинкоуправління №2 КЕЧ та приватні житлово-експлуатаційні контори (ПФ "Табу", ЖЕК "Ковчег" тощо).

Включення виконавчим комітетом Хмельницької міської ради до кваліфікаційних критеріїв для участі у конкурсі обов’язкових умов стосовно наявного досвіду роботи з надання послуг у сфері управління та обсягів наданих послуг містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, внаслідок яких окремим суб’єктам господарювання надаються переваги, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів, що може призвести до спотворення конкуренції.

У 2018 році Відділення внесло рекомендації виконавчому комітету Хмельницької міської ради з метою усунення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, проте виконком не погодився з висновками Відділення.

Наразі триває збір доказів у справі.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України