Головна » Прес-центр » Про головне
Підсумки роботи Донецького обласного територіального відділення АМКУ за 2019 рік

Протягом 2019 року Донецьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, під час виконання покладених на нього законом завдань щодо здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, проводило активну роботу з виявлення та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Зокрема, протягом поточного року територіальним відділенням проведено дослідження регіональних ринків теплопостачання, перевезень на міжміських автобусних маршрутах загального користування, організації земельних торгів, мінеральних добрив, вивезення відходів, роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами, охоронних послуг.

За звітний період Відділенням отримано 39 заяв від суб’єктів господарювання, установ, громадських організацій, правоохоронних органів з приводу порушень законодавства про захист економічної конкуренції, з яких 36 розглянуто. Загальна кількість одержаних Відділенням звернень, заяв, скарг від громадян склала 24, з яких 23 розглянуто. В процесі розгляду справ припинено 4 порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності територіального відділення протягом 2019 року було здійснення контролю та захисту конкуренції у сфері державних закупівель, зокрема, шляхом виявлення та припинення антиконкурентних узгоджених дій у вигляді спотворення результатів торгів. З приводу цього, відділенням у поточному році було розпочато 33 справи, дев’ять з яких завершені прийняттям відповідних рішень і накладанням штрафів. До відповідальності  було притягнуто  18 суб’єктів господарювання, у зв’язку з чим, Відповідно до пункту 4 частини першої статті 17 закону України «Про публічні закупівлі», зазначених суб’єктів позбавлено права брати участь в публічних закупівлях впродовж трьох років.

Відділенням розглянуто 4 справи інформаційного характеру, дії відповідачів у цих справах кваліфіковані як порушення за пунктами 13-15 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції». На порушників накладено штрафів на суму 170 тис. гривень.

Загальна сума штрафів, накладених на порушників законодавства про захист економічної конкуренції за 2019 рік склала 1 071 тис. гривень. Сума штрафів та пені, сплачених порушниками законодавства про захист економічної конкуренції протягом поточного року склала 1 222,7 тис. гривень. Економічний ефект від припиняння порушень та дій, які містять ознаки порушень склав 8 563,7 тис. гривень. Відділенням контролюється виконання 33 наказів судів про примусове стягнення виконавчими службами з 15 порушників штрафів та пені на суму 2 255 869  гривень.

Протягом року Відділенням опрацьовано 47 проектів нормативно-правових актів, рішень органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю, надісланих на погодження до органів АМКУ. З них відмовлено у погодженні 7 проектів.

За результатами розгляду проектів рішень органів місцевого самоврядування щодо затвердження Місцевих правил приймання стічних вод, Відділення надало їх розробнику, КП «Компанія «Вода Донбасу», рекомендації щодо здійснення заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції (розроблення  «нових правил приймання стічних вод»). Рекомендації Підприємством розглянуті, до проектів Місцевих правил приймання стічних вод внесені зміни.

Відділення, з метою адвокатування конкуренції, проводило круглі столи, наради із суб’єктами господарювання, представниками органів місцевого самоврядування тощо. Зокрема із КП «Компанія «Вода Донбасу», ПАТ «ДТЕК «Добропіллявугілля», ТОВ «Кнауф Гіпс Донбас», ДП «Укразалізниця», газо, -тепло, - водопостачальниим органіізаціями; виконкомами Маріупольської, Часовоярської, Покровської міських рад.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна) © Донецьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України