Головна » Прес-центр » Новини
06.11.2020
Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України прийняла рішення про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем СП ТОВ "Світловодськпобут"

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України (даліКомітет) у складі голови Комітету Ольги Піщанської, державного уповноваженого Комітету Ірини Копайгори та голови Південносхідного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександра Турковського прийняла рішення про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем СП ТОВ «Світловодськпобут».

За результатами розгляду справи встановлено, що:

-          СП ТОВ «Світловодськпобут» за результатами господарської діяльності у 2017, 2018 та 2019 роках займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з централізованого опалення в межах території м. Світловодськ Кіровоградської області, де розташовані теплові мережі, які використовувало СП ТОВ «Світловодськпобут» для транспортування та постачання теплової енергії;

-          СП ТОВ «Світловодськпобут» протягом 2017/2018 та 2018/2019 опалювальних періодів нараховувало 100% плату за послуги з центрального опалення споживачам, які відключені від внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення та не отримували ці послуги.

Таким чином, дії СП ТОВ «Світловодськпобут» призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Враховуючи вищезазначене, Тимчасова адміністративна колегія Комітету визнала, що СП ТОВ «Світловодськпобут» порушило законодавство про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг з централізованого опалення.

Як наслідок – прийнято рішення накласти на підприємство штраф у розмірі 1 192 689 грн. 

Разом з цим, Тимчасова адміністративна колегія Комітету зобов’язала СП ТОВ «Світловодськпобут» у двомісячний строк припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції.  

 

 

Консультаційний центр  |  Мапа сайту  |  Фотогалерея  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України