Головна » Прес-центр » Новини
02.10.2019
Проведено круглий стіл з проблемних питань функціонування ринку послуг з постачання теплової енергії та вступу в опалювальний сезон.

Чернівецьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України в рамках контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції за наслідками дослідження ринку послуг з постачання теплової енергії та з метою забезпечення проходження опалювального сезону 30.09.2019 проведено круглий стіл із органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання – надавачами послуг з постачання теплової енергії, газорозподільчим підприємством, органами влади та іншими організаціями.

 

Зокрема, по порядку денному круглого столу розглядалися наступні питання:

1.      Інформування про виявлені порушення законодавства про захист економічної конкуренції

2.      Виявлення проблемних питань, що можуть негативно вплинути на входження в опалювальний сезон

3.      Напрацювання шляхів усунення питань та забезпечення безпечного та надійного проходження опалювального сезону з урахуванням інтересів споживачів

 

За наслідками круглого столу виявлено наступні проблемні питання та причини, які можуть сприяти порушенню законодавства про захист економічної конкуренції з боку теплопостачальних організацій:

1. Заборгованість споживачів за отримані послуги з постачання теплової енергії, що призводить до заборгованості теплопостачальних підприємств за послуги розподілу природного газу, що може мати наслідком припинення постачання теплової енергії на об'єкти споживачів.

2. Відсутність теплопостачальних організацій в реєстрі  споживачів, яким здійснюється постачання природного газу, що має наслідком неможливість розподілу природного газу для виробництва теплової енергії.   

 

Окрім цього, в рамках заходу розглядалися проблемні питання щодо незаключення  споживачами договорів на обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, що можуть призвести до припинення газопостачання на об’єкти споживачів, в тому числі багатоповерхові будинки в осінньо-весняний період, а також забезпечення постачання газу на об’єкти споживачів, засоби обліку яких не обладнані засобами дистанційної передачі даних.

 

За наслідками проведеного заходу теплопостачальним організаціям надані рекомендаційні роз’яснення, якими рекомендовано вживати заходів щодо недопущення припинення надання послуг з постачання теплової енергії у опалювальний період 2019-2020 років, оскільки вказане може містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Також, територіальним відділенням надані відповідні пропозиції до Антимонопольного комітету України з метою вирішення проблемних питань функціонування ринку теплової енергії.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Чернівецьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України