Головна » Прес-центр » Про головне
01.10.2018
Інформація про діяльність Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за 9 місяців 2018 року

Черкаське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України під час виконання покладених на нього законом завдань щодо забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності проводило активну роботу з виявлення та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, територіальним відділенням  протягом 9 місяців 2018 року розглянуто  42 заяви, скарги та інших звернень фізичних та юридичних осіб з приводу порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Проведено 4 позапланові перевірки суб’єктів господарювання.

Територіальним відділенням протягом січня-вересня 2018 року припинено 26 порушень законодавства про захист економічної конкуренції та дій, які містили ознаки порушення.  

З них, за результатами розгляду справ, припинено 11 порушень. Внаслідок внесення адміністративною колегією територіального відділення рекомендацій, припинено 15 дій, що містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.  

 

Також враховано 41 рекомендацію щодо обмеження монополізму, розвитку підприємництва і конкуренції (ст. 7,17 Закону України «Про Антимонопольний комітет України»).

До територіального відділення протягом січня-вересня 2018 року надійшло на погодження 92 проекти  рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

З числа розглянутих проектів рішень - 86 погоджено територіальним відділенням без зауважень, стосовно 2 проектів внесено зауваження та пропозиції, не погоджено - 4.

За 9 місяців 2018 року територіальним відділенням на суб’єктів господарювання накладено штрафів на загальну суму 757 267 грн.

Загальна сума штрафів та пені, сплачених порушниками законодавства про захист економічної конкуренції протягом січня – вересня 2018 року, склала 1 070 509 грн.

   Поряд із прямим поверненням збитків потерпілим, завданих вчиненням порушень конкуренційного законодавства, припинення територіальним відділенням зловживань монопольного становища у вигляді встановлення необґрунтовано завищених цін дозволили  запобігти матеріальним витратам споживачів. Економічний ефект, внаслідок припинення порушень юридичних та фізичних осіб протягом січня-вересня 2018 року, склав близько 90 млн. грн.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше
© Черкаське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України