Головна » Прес-центр » Про головне
03.07.2018
Інформація про діяльність Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за І півріччя 2018 року

Черкаське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України протягом першого півріччя 2018 року під час виконання покладених на нього законом завдань щодо забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності проводило активну роботу з виявлення та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, територіальним відділенням у зазначеному періоді розглянуто  24 заяв, скарг та інших звернень фізичних та юридичних осіб з приводу порушень законодавства про захист економічної конкуренції, проведено 2 позапланові перевірки суб’єктів господарювання.

Територіальним відділенням протягом січня-червня 2018 року припинено 19 порушень конкурненційного законодавства та дій, які містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. 

З них, за результатами розгляду справ, припинено 7 порушень. Внаслідок внесення адміністративною колегією територіального відділення рекомендацій, припинено 12 дій, що містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. 

 

Також враховано 41 рекомендацію щодо обмеження монополізму, розвитку підприємництва і конкуренції (ст. 7,17 Закону України «Про Антимонопольний комітет України»).

До територіального відділення протягом січня - червня 2018 року надійшло на погодження 66 проектів  рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

З числа розглянутих проектів рішень - 60 погоджено територіальним відділенням без зауважень, стосовно 2 проектів внесено зауваження та пропозиції, не погоджено - 4.

Протягом  І півріччя 2018 року територіальним відділенням на суб’єктів господарювання накладено штрафів на загальну суму 400,750 тис. грн.

Загальна сума штрафів та пені, сплачених порушниками законодавства про захист економічної конкуренції протягом січня - червня 2018 року, склала 757,243 тис. грн.

Поряд із прямим поверненням збитків потерпілим, завданих вчиненням порушень конкуренційного законодавства, припинення територіальним відділенням зловживань монопольного становища у вигляді встановлення необґрунтовано завищених цін дозволили  запобігти матеріальним витратам споживачів. Економічний ефект, внаслідок припинення порушень юридичних та фізичних осіб протягом січня – червня 2018 року, склав близько 80 млн. грн.

 

Консультаційний центр  |  Фотогалерея  |  Мапа сайту  |  Файловий архів
Цей сайт створено за фінансування ЄС. Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше
© Черкаське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України